Aşağılık Hayvan İşkencecileri!!!


Son zamanlarda medyada sıkça rastlar olduk insanların hayvanlara uyguladıkları akıl almaz psikopatça davranışlarını… Pazartesi günü radikal gazetesinde terrier’in sağ ön patisi ve kuyruğunu kesip, yavrusunu da yakan ve ikisini birden aynı çuvala koyan aşağılık yaratıkların haberini öfkeyle içim parçalanarak okudum. Daha önce de “hedef tahtası” olarak kullanan ve bir ayağını kaybeden köpeğin haberini okumuştum.Şimdi de Bingölde “serinlemek” için suya giren Ayı’yı iki saat boyunca taş ve ucu sivri sopalarla kanlar içinde bırakacak şekilde döven sözde köylülerin aşağılık yaratıkların haberi çıktı karşıma…

İnsan unutmamalı bu dünyadaki diğer tüm canlılarla birlikte bu doğanın üyesiyiz! Bu dünyanın ve dünyadaki diğer canlıların efendisi değiliz! Hayvanlara uygulanan bu vahşetin hiçbir açıklaması yok, hiçbir dinde hiçbir öğretide felsefede düşüncede yeri yok! İnsan merkezli (antroposentrik) düşünce bu gezegendeki en sefil en aşağılık düşüncedir ve geleceği noktada budur! Yıllarca gezegeni mahvettik, binlerce canlı türünün yokolmasına imza attık, hayvanları öldürdük, kürklerini üzerimize giydik hemde akıl almaz vahşi yöntemlere canlı canlı döverek canlı canlı derisini yüzerek! Artık yetmedi mi? Nereye kadar sürecek insanoğlunun bu şiddeti? İçinde bir gram dahi şevkat bulunmayan bu aşağılık yaratıklar insanlara saldırınca mı sesimizi çıkaracağız yalnızca? Bir annenin elini ayağını kesip bebeğini de yakıp çuvala koyunca mı adı VAHŞET olacak!

Hiç mi sızlamaz insan yüreği savunmasız bir canlıya acı çektirirken? Hiç mi sızlamaz acı haykırışlarını işitirken? Bu kadar mı nefret dolu olur insan sadece bir parça yiyecek, bir parça sevgi isteyen kelimenin tam anlamı ile masum olanlara  karşı….

Reklamlar

Aşağılık Hayvan İşkencecileri!!!” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s