Heroes!


Save the Cheerleader. Save the World.Sıradan insanlar ve sıradışı yetenekleri..” bu çarpıcı sloganla yola çıkan Heroes (Kahramanlar) dizisi, büyük küçük bir çok insanı etkilemeyi başardı. Özel yeteneklere sahip kahramanları çoğu kez özel kostümleri ile gördük. Ancak burada kahramanlarımızın özel kıyafetleri yok, Batman gibi burjuva sınıfından değiller (en azından çoğu) Superman gibi pantolonun üzerine külot giyme sorunsalını yaşamıyorlar 😛 içimizden birileri gibiler. Saat tamircisi, sağlık memuru, ponpon kız vs (gerçi ponpon kız pek içimizden biri değil ama 🙂 )

Bir güneş tutulmasının ardından Hindistan’da genetik profesörü Mohinder Suresh (Sendhil Ramamurth) aramızda üstün güçlere sahip kişilerin yaşadığına dair gizli kuramı keşfetmek üzere kaybolan babasının peşine düşer.Genç Peter Petrelli (Milo Ventimiglia) politikaya atılan abisi Nathan Petrelli’ye (Adrian Pasdar) uçtuğunu gördüğü rüyalarının gerçek olabileceğini anlatmaya çalışıyordur. Zamanı bükebileceğine inanan Hiro Nakamura (Masi Oka) en yakın arkadaşını ikna etme peşindeyken denemeleri sonucunda kendini bir anda New York’ta bulur. Ponpon Kız Claire Bennet (Hayden Panettiere ) aslında bir nevi ölümsüz olduğunu keşfeder. Polis Memuru Matt Parkman (Greg Grunberg) düşünce okuyabildiğini öğrenir. Las Vegas’ta striptiz yapan Niki Sanders (Ali Larter ) aynada ki sırrını keşfeder. Küçük oğlu Mixah Sanders (Noah Gray-Cabey ) makinelere hükmebildiğini öğrenecektir. Saat tamircisi Gabrial Grey – Sylar (Zachary Quinto) şeylerin ve canlıların “nasıl çalıştığını” öğrenecektir ve Kahramanların avcısına dönüşecektir…

Dizide Peter ve Sylar benzer yeteneklere sahiptir aslında Peter Petrelli yeteneği olan insanların yanında onların yeteneklerini kopyalayabiliyor ve daha sonra da kullanabiliyor. Sylar ise acımasız bir yöntemle yetenekleri çalıyor. Kahramanlarımızın çok zorlu bir görevi vardır o da gücü eline geçirenlerin yaratmak istediği tehditten dünyayı kurtarmak..

Yayımlandığı ilk bölümünden beridir büyük ilgi gören ve ödüller alan dizi, etkileyici sunumu ve hiç azalmayan temposu ile büyük beğeni topladı. 3. sezonun yakın bir zamanda gösterime girmesi bekleniyor.

İlgili Kaynaklar :
http://www.nbc.com/Heroes/
http://heroes.cnbce.com/Heroes/
http://tr.wikipedia.org/wiki/Heroes_(dizi)
http://heroestr.wordpress.com/ (fan sitesi)
http://heroeswiki.com/Main_Page
http://en.wikipedia.org/wiki/Heroes_(TV_series)
http://www.heroesturkiye.net/ (bir başka fan sitesi)
http://www.bebo.com/Profile.jsp?MemberId=3809101682 (fan sitesi)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s