Yeşiller Partisi Kuruldu


Yeşiller PartisiAvrupa ve Amerika’da örneğini gördüğümüz, ekolojik bir yaşamın mümkün olduğunu savunan, çevreci politikaları destekleyen Yeşiller (Greens) Partisi ülkemizde de kuruldu. 2002 yılında yayımladıkları manifesto şöyle başlıyor :

Bizler mevcut siyasal parti ve anlayışların insanlığa dayatmak istedikleri yanlış sistem ve politikaların alternatifiyiz. İnsanlığın bugüne dek ürettiği felsefelerin ve bu felsefelere bağlı politikaların dünyamızı yaşanılmaz hale getirmelerine tepki olarak doğan yeşil felsefenin savunucularıyız.

Kapitalizmin veya sosyalizmin sanayi anlayışının doğayı tüketmesine, yok etmesine ve çeşitli çevre sorunları yaratarak tüm insanlığı tehdit etmesine karşılık ekoloji biliminin, çevre koruma anlayışının ve çevre hukukunun siyaset sahnesinde yer alması gerektiğine inananlarız.

Yeşiller dışında kalan bütün siyasal yapılanmaların üretim anlayışları yüzünden, sınırlı imkanları olan dünyamız ekolojik bir bunalıma sürüklenmiş bulunmaktadır.

Yeşiller, üretimin ihtiras için değil ihtiyaç için olması gerektiğine inanmakta ve bunu ekonomik anlayışlarının temeli olarak kabul etmektedirler…
Devamını okumak için : TIKLAYINIZ

Parlamenter sistemimize alternatif bir soluk getireceğini düşündüğüm ama bundan daha ötesini yapamayacağına inandığım Yeşiller Partisinin kuruluşu hayırlı uğurlu olsun

Yeşiller Partisi : http://www.yesiller.org

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s